Lyanda Vermeulen, die studeert aan de Erasmus Universiteit, deed onderzoek naar studiesucces en studie-uitval. Zij concludeerde dat studenten die aan het begin van hun studie een hoge verwachting van zichzelf hebben, en het voornemen hebben om veel vakken te halen, beter presteren dan degene die dit niet hebben.
Het beeld dat studenten van de toekomst hebben, helpt ook mee aan het studiesucces. Studenten die een duidelijk beeld hebben van hun verdere loopbaan, stoppen minder snel met de opleiding dan de studenten die niet zo goed weten wat ze na hun opleiding gaan doen. Studenten moeten geprikkeld worden vanaf het begin van hun studie. Ook moeten de studenten gecoacht worden om een duidelijk toekomstbeeld te krijgen.
Een zinvolle bijbaan is ook een goed ingrediënt voor succes. Dit moet wel minder dan tien uur per week bedragen, anders neemt je bijbaan de overhand. Door voor een relevante bijbaan te kiezen, leert men niet alleen op school maar ook in de praktijk. Je kunt het zien als een soort stage.
Bron: Studiesuccesho.nl
