85 procent op hbo-niveau
Voor het onderzoek werden ruim 17.000 studenten ondervraagd, die in het jaar 2005-2006 afstudeerden. Van deze studenten vond 92 procent binnen drie maanden na het behalen van hun diploma een baan. Hiervan had 85 procent een baan op hbo-niveau. Het grootste deel (twee derde) had eind vorig jaar een vast contract.
Oud-studenten vinden ook vaker een baan die aansluit bij hun opleiding. In 2006 vond 82 procent na afstuderen een aansluitende baan, in 2007 was dat 84 procent. Twee derde van de hbo-afgestudeerden zegt blij te zijn met zijn functie.
Het gemiddelde (bruto) salaris van startende hbo'ers is iets omhoog gegaan, van € 2140,- naar € 2180,- per maand.
Kansen in alle sectoren verbeterd
Opvallend is dat de kansen voor afgestudeerde hbo'ers in alle sectoren zijn verbeterd. De grootste verbetering vond plaats voor jonge leraren. Bij het onderzoek in 2006 was van deze groep 5,7 procent werkloos. In 2007 is dat percentage gedaald tot 3,7 procent.
Studenten techniek hebben de beste kansen op de arbeidsmarkt. Van de groep heeft slechts 1,9 procent na anderhalf na afstuderen jaar nog geen baan. Studenten van de kunstacademie hebben het van de hbo'ers het moeilijkst, van de studenten zit 7,3 procent na anderhalf jaar nog zonder werk. In 2006 was dat echter nog 12,3 procent.
Positief
De oud-studenten zeggen over het algemeen positief te zijn over de gevolgde opleiding. De kwaliteit van de docenten, het studieprogramma en de voorbereiding op de arbeidsmarkt worden als ruim voldoende gezien, aldus de hbo-raad.
Bron:
Nieuws.nl
HBO-Monitor
