Uit cijfers van het CPB blijkt dat de werkloosheid in Nederland niet zo hard zal oplopen als aanvankelijk werd gedacht. Volgens Donner zijn er alsnog maatregelen nodig om de werkgelegenheid te verbeteren.
Internationale handel
De economie trekt vooral aan in sectoren waar internationale handel wordt bedreven, aldus de minister. Door de economische crisis is de concurrentie in die sectoren groter geworden, waardoor de werkgelegenheid nog steeds onder druk staat.
“We moeten ervoor zorgen dat we geen baanloze groei hebben”, aldus Donner. Volgens de minister moet het bedrijfsleven investeren in vakkrachten. Daarnaast moet de arbeidsmarkt flexibeler worden. Dat zou er voor moeten zorgen dat overtollige werknemers snel aan de slag kunnen bij een bedrijf waar wel werk is.
Loonkosten
Donner wil dat werkgevers op de loonkosten letten. De CNV-vakbonden kwamen dinsdag met looneisen voor de nieuwe cao-onderhandelingen. Donner veroordeelde de looneisen niet, maar zei: “Iedereen moet zich realiseren: hoe dichter de loonstijging bij nul zit, des te beter het is voor de werkgelegenheid''.
Publieke sector
De publieke sector lijkt, wat Donner betreft, het goede voorbeeld te geven. Daar krijgen werknemers waarschijnlijk geen loonsverhoging in de nieuwe cao. Daarmee bespaart het kabinet alvast 3,2 miljard euro.
Bron:
Penoactueel.nl
