De grootste bijbanensite van Nederland

Op Zoekbijbaan.nl kun je direct zoeken in 600 bijbanen op middelbaar, MBO, HBO en WO niveau. Vind snel je ideale bijbaan en solliciteer direct online!

Home Voor werkgevers

Nieuwsberichten

persberichten | columns

Gevolgen Crisis Minder Ernstig Dan Gedacht Voor Starters

maandag 7 juni 2010, 17:00 - Nieuwsredactie

Goed nieuws voor starters met een Hbo of WO diploma op zak. De gevolgen van de economische crisis blijken namelijk minder erg dan in eerste instantie gedacht werd. Dat is althans de uitkomst van het jaarlijkse onderzoek Studie & Werk van Elsevier en SEO Economisch Onderzoek onder 7000 hoogopgeleide starters.

Werkloosheid onder gemiddelde
Uit hetr onderzoek bleek dat afgestudeerden het afgelopen anderhalf jaar wel langer naar een baan zochten dan voorheen. Ook was de kans op het krijgen van een vast contract kleiner. Het brutosalaris van de hoogopgeleide starter steeg daarentegen lichtelijk. De werkloosheid onder deze groep liep wel op tot 4% maar daar staat tegenover dat dit ruim onder het landelijk gemiddelde van 6% zit.

Zoektocht naar werk
Op dit moment moeten starters met een Hbo diploma gemiddeld 2,8 maanden zoeken voor ze een baan hebben gevonden. Voor academici ligt dit gemiddelde op 4,4 maanden. Het is geen nieuwe ontwikkeling dat Hbo’ers sneller zijn in het vinden van een baan. Dit heeft waarschijnlijk te maken met het feit dat Hbo’ers opgeleid worden voor een specifiek vak. Bovendien doen zij tijdens hun studie al contacten op in het bedrijfsleven, bijvoorbeeld door middel van een stage.

Bron: managersonline.nl


Bookmark dit artikel:
| Feed bekijken | Toon alle

Zoekbijbaan is onderdeel van het Melon Media netwerk

Zoekbijbaan.nl | Stagemotor.nl | Zoekoppas.nl | Startersbanen.nl | Stagetips.nl

2012 Zoekbijbaan.nl - Alle rechten voorbehouden