Dat staat in de notitie 'Een kwestie van doen' van ISO. De notitie kwam dinsdag uit en gaat over ondernemende studenten. De organisatie noemt de bijverdiengrens voor studenten een ''pesterijtje''. Daarnaast zou de bijverdiengrens weinig geld opbrengen en ''uiterst belemmerend'' voor ondernemende studenten.
Plasterk: bijverdiengrens niet afschaffen
Ronald Plasterk, minister van Onderwijs, zei vorige week in een debat in de Tweede Kamer dat hij er niets in ziet de bijverdiengrens voor studenten af te schaffen. Volgens Plasterk is studiefinanciering bedoeld voor studenten die het geld echt nodig hebben, omdat ze niet in eigen onderhoud kunnen voorzien.
Plasterk zei tijdens het debat wel bereid te zijn om te discussiëren over de voor- en nadelen van een plan om de bijverdiengrens voor studenten af te schaffen.
Ondernemen stimuleren
In 'Een kwestie van doen', de notitie van studentenorganisatie ISO, staat verder een plan om ondernemen door studenten te stimuleren. Daarin stelt het ISO bijvoorbeeld dat alle studenten van het hoger onderwijs les moeten kunnen krijgen met vakken op het gebied van ondernemen.
Bron:
Nieuws.nl
