De grootste bijbanensite van Nederland

Op Zoekbijbaan.nl kun je direct zoeken in 601 bijbanen op middelbaar, MBO, HBO en WO niveau. Vind snel je ideale bijbaan en solliciteer direct online!

Home Voor werkgevers

Nieuwsberichten

persberichten | columns

Jongeren: verdringing laagopgeleiden op arbeidsmarkt

dinsdag 18 augustus 2009, 17:17 - Nieuwsredactie

Volgens een onderzoek van minister Rouvoet van Jeugd en Gezin denkt bijna 60 procent van de jongeren dat banen waarvoor weinig of geen papieren voor nodig zijn, vaker zullen worden ingenomen door hoger opgeleiden vanwege de economische crisis.

De resultaten van het onderzoek zijn vandaag bekend gemaakt. Het onderzoek is gehouden onder ruim 600 jongeren tussen de 15 en 22 jaar. Vooral middelbare scholieren en jongeren die zelf laaggeschoold zijn denken dat mensen met geen of een lager diploma van de arbeidsmarkt verdrongen zullen worden.

Stimuleren
Rouvoet werkt samen met de staatssecretarissen Jetta Klijnsma van Sociale Zaken en Marja van Bijsterveldt van Onderwijs om jongeren te stimuleren om door te leren. Op deze manier wil het drietal de steigende jeugdwerkloosheid beperken.

Meerheid niet bang voor crisis
Meer dan 25 procent van de jongeren kent wel iemand die zonder werk komt te zitten en vervolgens niet meer aan de bak komt. Toch denkt 60 procent van de jongeren dat de crisis ze niet zal raken, mede daarom geeft 40 procent aan niet door te willen leren om aan de recessie te ontkomen.

Ruim een derde van de ondervraagden zegt niet anders met geld om te gaan dan voor de economische recessie, waarvan het grootste deel denkt dat deze in 2010 voorbij zal zijn. Toch denkt tweederde dat er minder werkgelegenheid voor jongeren is, ongeveer hetzelfde aantal vreest dat ze geen baan kunnen vinden die aan hun wensen voldoet.

Eisen
Een vijfde zegt minder kieskeurig te zijn bij het zoeken naar werk, zodat ze eerder een baan kunnen vinden. Twee op de vijf zegt absoluut niets van hun eisen te laten vervallen om aan werk te komen. Opvallend is dat meisjes vaker dan jongens hun eisen naar beneden bijstellen in de hoop aan een baan te komen.

Bron:
FNV Jong

 

 

Trefwoorden: Arbeidsmarkt Recessie Banen

Bookmark dit artikel:
| Feed bekijken | Toon alle

Zoekbijbaan is onderdeel van het Melon Media netwerk

Zoekbijbaan.nl | Stagemotor.nl | Zoekoppas.nl | Startersbanen.nl | Stagetips.nl

2012 Zoekbijbaan.nl - Alle rechten voorbehouden