De grootste bijbanensite van Nederland

Op Zoekbijbaan.nl kun je direct zoeken in 600 bijbanen op middelbaar, MBO, HBO en WO niveau. Vind snel je ideale bijbaan en solliciteer direct online!

Home Voor werkgevers

Nieuwsberichten

persberichten | columns

Nederlandse bedrijven reageren slecht op economische crisis

donderdag 4 juni 2009, 13:31 - Nieuwsredactie

In vergelijking met andere landen reageert Nederland traag op de economische crisis. Zo nemen Nederlandse ondernemingen het minst en het langzaamst maatregelen.

Andere strategie

Uit onderzoek is gebleken dat Nederlandse bedrijven nauwelijks reageren op de economische crisis. Het onderzoek is gehouden in 29 landen en onder 850 bedrijven. Wereldwijd voert de helft van de ondernemingen het komende jaar wijzigingen in de bedrijfsstrategie als gevolg van de economische crisis. Slechts 24% van de Nederlandse ondernemingen denkt aan een verandering in de strategie.

Ook internationaal gezien ziet ruim de helft van de onderzochte ondernemingen op de lange termijn een strategische verandering als oplossing. In Nederland ziet maar één op de vijf ondernemingen de aankomende tien jaar een strategische verandering plaats vinden door de crisis.

Ingrijpende veranderingen

Internationaal voeren veel ondernemingen ingrijpende verandering in de bedrijfsvoering door. In Japan geldt dit voor bijna 90% van de ondernemingen, 84% in Singapore, India in 72% van de ondernemingen en in Nederland overweegt maar 60% een nieuw businessmodel of nieuwe producten. Belangrijkste veranderingen die de Nederlandse bedrijven zullen ondernemen zijn kostenbeheersing en doorvoeren van veranderingen in de keten en de inkoop.

Europa

Ondernemingen in Europa voeren in veel mindere mate veranderingen door. Bedrijven in België, Hongarije en Groot-Brittannië gaan alert om met de crisis, waarbij Ierland het meest.

Opvallend is dat vooral bedrijven in Europa aangeven dat zij de economische crisis uniek vinden en er geen antwoord op weten. Wereldwijd vind vijftien procent van de bedrijven de crisis uniek, in Europa is dit 40%.

Steun van de overheid

Vooral in Europa houden bedrijven vast aan dat de overheid ingrijpt om de economie te vernieuwen. Ook veel Nederlandse ondernemingen vertrouwen op maatregelen van de overheid. In bijvoorbeeld Japan vinden de bedrijven echter dat het herstel van de economie niet van de overheid moet komen maar de ondernemingen moeten beter risicomanagement voeren en zelf een oplossing vinden.

Bron: KPMG

Trefwoorden: Economische crisis

Bookmark dit artikel:
| Feed bekijken | Toon alle

Zoekbijbaan is onderdeel van het Melon Media netwerk

Zoekbijbaan.nl | Stagemotor.nl | Zoekoppas.nl | Startersbanen.nl | Stagetips.nl

2012 Zoekbijbaan.nl - Alle rechten voorbehouden