De grootste bijbanensite van Nederland

Op Zoekbijbaan.nl kun je direct zoeken in 606 bijbanen op middelbaar, MBO, HBO en WO niveau. Vind snel je ideale bijbaan en solliciteer direct online!

Home Voor werkgevers

Nieuwsberichten

persberichten | columns

Studenten Steeds Positiever Over Arbeidsmarkt

maandag 18 juni 2007, 17:24 - Nieuwsredactie

Studenten denken na het behalen van hun diploma snel werk te vinden. De afgelopen drie jaar zijn studenten dan ook steeds positiever geworden over de arbeidsmarkt. Dat blijkt uit het Intermediair Ebbinge Imago Onderzoek Studenten.

Van de ondervraagde studenten wil tweederde na de studie gelijk solliciteren en gaan werken. Studenten die niet gelijk aan het werk gaan doen dat vooral omdat ze een lange reis willen maken (13 procent) en verder willen studeren (12 procent). Slechts één procent van de ondervraagden denkt erover om een eigen bedrijf te starten.

Niet overmoedig
Studenten worden steeds positiever over de arbeidsmarkt. Volgens de onderzoekers worden de studenten echter niet overmoedig en worden er geen overdreven startsalarissen verwacht. Gemiddeld denken studenten van het wo rond de € 30.000,- te gaan verdienen, tegenover € 25.000,- bij hbo’ers. Zowel wo’ers als hbo’ers verwachten dat hun salaris na drie jaar stijgt. Wo’ers denken dan € 40.000 te krijgen, hbo’ers ruim €33.000.

Studenten willen verstandige arbeidsvoorwaarden
Daarnaast blijken studenten niet uit te zijn op bijzondere arbeidsvoorwaarden. Liever hebben ze ‘verstandige’ arbeidsvoorwaarden zoals een tegemoetkoming in de ziektekosten en een goed pensioen. Daarnaast vinden studenten het belangrijk om veel vrije tijd te hebben.  Daardoor zijn extra vakantiedagen en betaald overwerk populaire arbeidsvoorwaarden.

Uitdagende functie belangrijk

Voor veel studenten is het belangrijk dat hun baan een uitdagende functie is, met afwisselende werkzaamheden. Een goed salaris komt pas op de derde plaats. Opvallend is dat veel studenten werk met een goede balans tussen werk en vrije tijden zoeken. Ook worden goede (internationale) carrièremogelijkheden minder belangrijk gevonden dan een aantal jaren geleden.

Bron:
Personeelsnet.nl


Bookmark dit artikel:
| Feed bekijken | Toon alle

Zoekbijbaan is onderdeel van het Melon Media netwerk

Zoekbijbaan.nl | Stagemotor.nl | Zoekoppas.nl | Startersbanen.nl | Stagetips.nl

2012 Zoekbijbaan.nl - Alle rechten voorbehouden