ook vragen de huisarts te bellen. Datzelfde moet gebeuren als een werknemer na bijvoorbeeld binnen een week na terugkomst van een zakenreis de eerste symptomen van Mexicaanse griep vertoont.
Zodra de huisarts op de hoogte is, kan deze samen met de GGD bepalen of de werknemer verder onderzocht moet worden. Mocht het voorkomen dan een werknemer zich vanuit het buitenland ziek meldt, moet hij is het betreffende land worden verzorgd.
De brief van het ministerie is opgesteld door minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken en minister Ab Klink van volksgezondheid. De Mexicaanse griep neemt echter niet snel toe. In Nederland zijn op dit moment ongeveer 165 mensen besmet met het virus. Er wordt verwacht dat er dit najaar een stuk meer mensen besmet zullen raken.
In de brief wijzen de ministers op de hygiënemaatregelen die werknemers kunnen nemen om zichzelf te beschermen tegen de Mexicaanse griep. Dat is belangrijk, omdat het virus wordt verspreid door praten, hoesten of niezen.
Adviezen tegen verspreiding van de Mexicaanse griep:
• Was regelmatig uw handen met water en zeep
• Houd uw hand of zakdoek voor uw mond als u niest of hoest
• Raak zo min mogelijk uw mond, neus of ogen aan
• Gebruik papieren zakdoeken of tissues bij hoesten, niezen of snuiten
• Gebruik zakdoeken eenmalig
Het ministerie benadrukt dat het voor bedrijven en instellingen belangrijk is om voorbereidingen te treffen, zodat hun werkzaamheden geen vertraging oplopen. Voor meer tips kunnen werkgevers terecht op de websites van de ministeries van VWS en BZK.
Bron:
Penoactueel.nl
