Top
Uit het onderzoek bleek ook dat sollicitanten van buitenlandse afkomst vaker een afwijzing te verduren kregen dan autochtonen. De grote winnaar, het bedrijf dat de gemiddeld de meeste punten heeft gekregen, is de ICT-organisatie CapGemini met maar liefst 180 punten. Andere organisaties die verschenen in de top-10 zijn Zwitserleven, Start People, Heineken, Randstad, Getronics, DNB, Nuon, Eiffel, Ziggo, CZ en Adecoo.
Solliciteren
Het onderzoek, dat werd gehouden tussen februari en augustus van dit jaar, zijn verschillende soorten sollicitaties gestuurd naar landelijke en gerenommeerde bedrijven.
Alle reacties zijn geregistreerd en geanalyseerd op snelheid, accuratesse, kwaliteit en inhoud. De personages Linda, Soemaya, Maarten en Anouar solliciteerden open en/of gericht als man/vrouw, als starter/professional en als autochtoon/allochtoon. Daarnaast zijn websites en daarbinnen de vacaturegedeelten nauwgezet onderzocht, geanalyseerd en beoordeeld.
Algemene resultaten
In de meeste gevallen reageerden bedrijven binnen tien werkdagen. ''Toch kregen we in 1 op de 5 gevallen geen enkele respons,'' vertelt directeur Eric Blaauboer van Internet-Id. ''Vooral de branches Food en Bouw scoorden slecht en daarnaast viel ons op dat het personage Anouar, man en allochtoon, vaker werd afgewezen dan de andere personages.''
Het grootste verschil tussen gerichte en open sollicitaties was, zoals verwacht, het reactiepercentage. Vrijwel alle organisaties bieden hun vacatures online aan, alleen de mogelijkheden om ook online en/of open te solliciteren blijken vaak beperkt.
Op 30 procent van de onderzochte sites stond geen uitgebreide organisatieomschrijving. Daarnaast publiceerde bijna 60 procent van de bedrijven geen arbeidsvoorwaarden. Ruim 68 procent van de organisaties hadden in zijn geheel geen informatie beschikbaar over de sollicitatieprocedure.
Bron:
Nuzakelijk.nl
